Sefa SAKA | sefa.saka@gmail.com | Trabzon loading
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN DEVA GRANİT MERMER’E ZİYARET
2019-03-21 16:00

Avrasya Üniversitesi başarı çıtasını daha yukarılara çıkarmak için eğitim metotlarını geliştirerek okul dışına taşıdı.

Bu kapsamda, 1. sınıf İç Mekan Tasarımı Bölümünden 33 öğrenci, Öğretim Üyesi Merve Kocabey tarafından organize edilen bir programla Trabzon’un önde gelen firmalarından Deva Granit Mermer’e bir ziyaret gerçekleştirdi.

Öğrencileri burada Deva Granit Mermerin sahipleri Özkan ve Ümit Korkmaz kardeşler samimiyetle karşılandı.

DÜNYANIN BİR ÇOK ÜLKESİNE MERMER İTHAL EDİLİYOR

Ümit Korkmaz, iş yerini açarken çok zorluklarla karşılaştıklarını şuan ise dünyanın bir çok ülkesine mermer ithal ettiklerini belirtti. Korkmaz kardeşler, öğrencilere mermer üretim aşaması, işlenmesi, hangi ülkelere ithal edildiği ve getirisi hakkında kısa bilgiler verirken öğrencilerin sorularını cevapladı. Özkan Korkmaz ise, kullanılan malzemelerin sürecini anlatarak “Mantıken düşündüğünüzde sıcak su kaynıyor yer altında. Dünyada sürekli depremler oluyor. Toprak tabakasını kırdığında deprem sıcak suyu dolduruyor. 600 milyon yılda mermer oluşuyor. 750 milyon yılda Onix oluşuyor” dedi.

MESLEKİ TECRÜBE OLDU

Öğretim Üyesi Merve Kocabey ise, “Malzeme bilgisi dersinde gördüğümüz konularla alakalı bilgi almak için geldik. Malzemelerin doğal olarak çıkarılışından, ürünün pazarlanmasına kadar her konuda bilgi verdiler. Tecrübe oldu. Mezun olduklarında hangi malzemeyi nerede ne şekilde kullanacakları hakkında bilgi edinmiş oldular. Mesleki tecrübe edinmiş oldular” dedi. 

AYRINTILAR >>>https://www.61saat.com/bolgesel/avrasya-universitesi-nden-deva-mermer-e-ziyaret-h624411.html

61SAAT.COM